Tüm Endüstriyel Boya ürünlerimizi listeleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Ürünlerimizi daha detaylı incelemek için buraya tıklayınız.

Türkiye boya sektörünün öncü şirketlerinden Dyo Boya’nın temeli, 92 yıl önce 1927 yılında İzmir Şeritçiler Çarşısı’nda atıldı. Daha sonra Durmuş Yaşar tarafından 1941 yılında kurulan ilk boya imalathanesinde üretilen “Yaşarin” ve “Hazırlanmış Boya” ürünleri ilk defa piyasaya sürüldü.

Ardından Dyo Boya ile Türkiye’nin ilk boya fabrikasının temeli 1953 yılında İzmir Bornova’da atıldı. Şirket’in gelişimi yıllar içinde yeni yatırımların hayata geçirilmesiyle ivme kazandı.

1981 yılında Yasaş Yaşar Boya ve Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş. Dilovası Fabrikası’nın temeli atıldı. Yine 1981’de Bayraklı Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. ve 1982’de Dewilux Boya Vernik Sentetik Reçine ve Polyester Fabrikaları A.Ş. satın alındı. 1994 yılında bu iki Şirket, Bayraklı Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. unvanı altında birleştirildi.

1997 yılına gelindiğinde Bayraklı Boya çatısı altında İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde boya üretim tesisi kuruldu. 2002 yılında ise inşaat boyaları sektöründe hizmet veren Yasaş Yaşar Boya ve Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Bayraklı Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. şirketleri birleşerek bugünkü Dyo Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanını aldı.

Tüm Endüstriyel Boya ürünlerimizi listeleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Ürünlerimizi daha detaylı incelemek için buraya tıklayınız.

Yaşar Boya Grubu şirketlerinden Yasaş, Bayraklı ve Akril, tek bir çatı altında DYO Boya Fabrikaları San.ve Tic. A.Ş. ismi altında birleşmişlerdir. 2002 yılında gerçekleşen bu birleşme sonrası daha önce üç şirkette yer alan faaliyetler, üç ayrı iş ünitesi halinde daha verimli etkili şekilde sürdürülmeye devam etmektedir.

Mobilya boyaları iş ünitesi İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde yer almaktadır. Tesis sahip olduğu ileri teknoloji, otomasyon ve yüksek kapasite ile boya sektöründe örnek teşkil etmekteyiz.

67.000 metre2 alan üzerine kurulu bu üretim kompleksi, Yaşar Boya Grubu'nun en büyük yatırımıdır.

Hitap ettiği sektörlerde mutlak müşteri memnuniyeti hedefi ile çalışmalarını sürdüren Mobilya İş Ünitesi müşteri ve pazar odaklı bir organizasyon yapısını tercih etmiştir. Sektörel bazda örgütlenmiş 6 ayrı bölge ile dağıtım kanalının yönetimi sağlanmaktadır.

Dewilux markası ile geniş ürün paleti ve teknik destek faaliyetleri ile müşteri memnuniyetini sağlamayı ve ayrıca sektörün gelişmesine katkı sağlayan çalışmalarıda gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Kullanıcı eğitimleri, yeni ürün ve sistem tanıtımları düzenli bir şekilde uygulanmaktadır.

DYO Boya A.Ş. olarak TS EN ISO 9001:2008, TS 18001:2008, TS EN ISO 14001:2004, TS ISO 10002:2006 Kalite Belgelerine sahip olup Toplam Kalite Yönetimi’ni öncelikli hedeflerimizden saymaktayız.

Tüm Endüstriyel Boya ürünlerimizi listeleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Ürünlerimizi daha detaylı incelemek için buraya tıklayınız.

İba Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ. 1977 yılında Ankara’da izolasyon kimyasalları, tiner ve çözücüler ile üretime başlamış, 1995 yılından itibaren ekonomik, çevreye zararsız, üstün koruma, sonsuz renk ve desen seçeneğine sahip elektrostatik toz boya üretimi ile faaliyetlerine devam etmiştir.

İba Kimya ürün çeşitliliği, ürün kalitesi, satış hızı, ar-ge ve teknik servis desteği ile müşterilerinin beğenisini kazanarak, bugün olduğu gibi yarın da en iyi kalite, hizmet ve teknolojinin sunulması vizyonu ile elektrostatik toz boya sektöründe Türkiye’de lider üretici konumundadır.

İba Kimya kaynaklarının önemli bir kısmını araştırma geliştirme ve yeni teknolojilere yatırarak global düzeyde yeni teknolojiler üreten bir firma konumundadır. Uzman teknik kadrosu ile yüksek kalitede ürün ve hizmetlerin yanı sıra satış öncesi ve sonrası kurduğu yakın ilişkileriyle müşterilerine uygun çözümler sunmayı misyon edinmiştir.